Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto stosować preparaty do regeneracji silnika i skrzyni biegów

Jedną z najważniejszych rzeczy przy użytkowaniu samochodu jest dbanie o regularną wymianę oleju. Producenci zalecają, żeby to robić przynajmniej raz w roku, lub jak się przejedzie określoną ilość kilometrów. Współcześnie sprzedawane oleje mają bardzo dobre właściwości smarne, co zapewnia jednostkom napędowym długą żywotność. A tę jeszcze można podnieść, jeśli się zastosuje jakiś sprawdzony preparat do regeneracji silnika. Takie preparaty wykorzystują najnowsze zdobycie naukowe, tworząc na powierzchni elementów roboczych specjalne ceramiczne powłoki. Dzięki temu znacznie zmniejsza się tarcie pomiędzy takimi elementami, co daje dużo korzyści w pracy silnika.

Kierowcy na pewno odczują to na stacji benzynowej, ponieważ według niezależnych badań spalanie po zastosowaniu takiego preparatu może być mniejsze nawet o kilkanaście procent. Ale Regeneracja silnika tą metodą to także łatwiejszy rozruch, szczególnie w zimie, a także wolniejsze zużywanie się poszczególnych podzespołów, co chroni przed poważnymi i kosztownymi awariami. Jak się okazuje, ta technologia może być wykorzystywana nie tylko w silnikach, ale też innych układach mechanicznych. Dodatek do oleju skrzyni biegów sprawi, że skrzynia zacznie ciszej i precyzyjniej działać, przy jednoczesnej poprawie płynności zmiany przełożeń. Dodatkowo ceramiczna warstwa chroni mechanizmy przed nadmiernym zużyciem, kilkukrotnie wydłużając ich trwałość, a to przekłada się na ograniczenie ryzyka poważnych awarii.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY