Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czeka Cię rozmowa rekrutacyjna? Przedstawiamy listę porad.

Przygotowanie jest kluczowe. Pracodawcy często zgłaszają, że kandydaci nie przechodzą rozmowy kwalifikacyjnej, ponieważ nie przygotowują się wystarczająco dobrze.

Zrób swój “research”

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, ważne jest, aby zbadać organizację i rolę jaką w niej będziemy pełnić.

Dowiedz się o organizacji

Zbadaj organizację, zastanów się, kim są jej klienci i konkurencja. Przeczytaj sekcję „o nas” lub „kariera” na ich stronie internetowej i zbadaj szerszy sektor, aby wykazać się szeroką świadomością ich pracy. Pomoże ci to uzyskać informacje podczas rozmowy kwalifikacyjnej, wykaże motywację i zainteresowanie oraz pomoże ci zaplanować pytania, które będziesz im zadawać.

Zaplanuj swoje odpowiedzi

Przejrzyj specyfikację stanowiska, aby pomóc Ci zaplanować odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jak Twoje umiejętności i doświadczenie pasują do roli. Zaplanuj odpowiedzi na temat swojej motywacji i powodów, dla których chcesz wykonywać tę pracę.

Przejrzyj swoją aplikację

Popraw swoje CV, list motywacyjny lub formularz aplikacyjny, aby poznać je od podszewki. Ankieterzy często zadają pytania dotyczące Twojej aplikacji, więc zastanów się, jak możesz to rozwinąć, podając więcej przykładów lub szczegółów.

Uzyskaj więcej informacji o swojej aplikacji

Jakiego rodzaju rozmowę kwalifikacyjną będziesz przeprowadzać? Dowiedz się, ile to zajmie, jeśli potrzebujesz przygotować prezentację lub odpowiedzieć na pytania dotyczące studium przypadku i kto będzie z Tobą rozmawiał. Więcej informacji na ich temat można znaleźć w Internecie (LinkedIn).

Pomyśl o pytaniach, które możesz zadać

Zazwyczaj na końcu rozmowy kwalifikacyjnej zostaniesz zapytany, czy masz jakieś pytania. To dobra okazja, aby pokazać swój entuzjazm i badania. Przygotuj wcześniej kilka pytań. Unikaj pytań o wynagrodzenie i urlopy.

Dowiedz się, jakiego rodzaju rozmowę kwalifikacyjną będziesz mieć

Możesz zapytać pracodawcę, czy może podać więcej szczegółów na temat rodzaju rozmowy kwalifikacyjnej, którą możesz odbyć. Znajomość rodzaju rozmowy może pomóc w przygotowaniu się i złagodzeniu wszelkich nerwów. Zobacz, jak odpowiadać na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Pomyśl, w co się ubrać na rozmowę o pracę

Postaraj się zaplanować, w co będziesz się ubrać danego dnia. Najlepiej ubrać się elegancko na rozmowę o pracę, chyba że powiedziano inaczej, na przykład garnitur.

Zaplanuj swoją podróż

Zostaw dodatkowy czas na problemy z transportem lub pogodą. Upewnij się, że masz numer kontaktowy na wypadek opóźnień.

Pomyśl, co musisz ze sobą zabrać

W teczce weź kopię swojej aplikacji, specyfikację stanowiska oraz listę pytań, które chcesz zadać pracodawcy. W przypadku niektórych sektorów (takich jak dziennikarstwo lub projektowanie) może być konieczne posiadanie portfolio.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY